Project Description

Saç Ekimi

Saç ekimi konusunda Dünya’nın önde gelen teknolojisinden faydalanarak en güncel teknikleri uyguluyoruz.

İLETİŞİME GEÇ

 

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi hem kadın hem erkeğe uygulanabilen ve lokal anestezi ile saç dökülmesi sebebiyle yaşanan saç kayıpları ve kelliğe kesin ve kalıcı çözüm üreten bir tekniktir. Cerrahi uygulama olarak kabul edilen saç ekimi; her yaş ve cinsiyetten kişiye uygulanabilmesi, kolay ve kalıcı olması ve uzun vadede çok daha ekonomik sonuçlar yaratması bakımından, tüm saç kayıpları için nihai çözüm olarak kabul edilmektedir.

Saç ekimi tamamen dökülen ve bir daha saç çıkmayan alanlara uygulanabileceği gibi saçlarda seyrelmeye başlayan kısımlara da uygulanabilen bir yöntemdir. Ekilen saçlar yine kişinin kendisinden, henüz dökülmeyen kısımlardan alınarak uygulandığı için hayat boyu kalıcı olma özelliği taşırlar.

Nasıl mı gelin beraber inceleyelim…

Greft Alımı

Öncelikle ekim yapılacak alanın ve donör ( ense bölgesi )resimleri çekilir daha sonra kişinin saçları kişiye özel traş makinesi başlığı ile 1mm olacak şekilde kısaltılır ve lokal anesteziye hazır hale getirilir.Gelişmiş mikro alım yöntemi diğer adı ile FUE YÖNTEMİ kişinin saç mikron kalınlığına göre değişen (0,7-0,75-0,8) punc uçları ile iki kulak arası donör bölgesindeki greftleri çevreleyen mikroskopik doku silindir bir tarzda kesilmiş olur.Bir mikro penset ile zarar vermeden alınır. Alım işlemi sonucu cm başına %20-30 civarı seyrelme olacağından karşıdan bakınca kötü bir görüntü oluşturmaz. Tekrar uzayan saçlar donör bölgesini tamamen kapatır ve belli olmaz.

KLASİK FUE (KANAL)YÖNTEMİ

Kanal (FUE )yöntemi öncesinde bisturi/Neşter yardımı ile saçlı deride kanallar açılması ve bu kanallara greftlerin yerleştirilmesi işlemidir.Ekim sıklığı 1cm2 içerisine 25-35 greft kadardır.Sakal ve kaş ekimleri için iz bırakma sebebi ile uygun bir yöntem değildir.

DHİ (DİRECT HAİR İMPLANT ) YÖNTEMİ

DHI Saç Ekimi yönteminde, ekilecek greftler FUE yöntemi ile saçlı derinden alınarak özel bir solüsyon içerisinde sınıflandırılıp sayılarak ekime hazır hale getirilir ve operasyon gerçekleştirilir.

Operasyon sırasında ise alınan greftler çaplarına göre özel geliştirilmiş (0,6 0,8 ve 1 mm) olan DHI kalemlere zarar vermeden yerleştirilir ve kişinin mevcut saçının acısı baz alınarak kesi açılmadan direk ekilir.Ekim sıklığı 1cm2 içerisine 45-60 grefte kadar çıkabilir.

Diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha uzun süren bu işlem ile alınan sonuçlar daha kalıcı ve kesindir. Uygulamanın zaman alması sebebiyle operasyon birkaç seansa bölünebilir. Bu hastaya sıkılmadan ve yorulmadan uygulama yapılmasına ve daha fazla kök ekimine imkan sağlar. Uygulamayı yapan uzman kişinin daha dikkatli ve özenli olmasına fırsat verir.

SAÇ EKİM ÖNCESİ

Operasyondan 2 hafta öncesinde ASPİRİN ve diğer antienflamatuar ilaçlar (İbuprofen,ecopirin v.s.) kullanmayınız.Daha önce geçirmiş olduğunuz bütün hastalıkları ve varsa tedavisi süren tüm sağlık sorunlarınızı doktorunuza mutlaka belirtiniz. B ve E vitamini kullanıyorsanız bırakınız. Kullandığınız bütün ilaçları, sigara ve alkolü doktorunuza bildiriniz.Operasyon öncesinde saçınızı yıkayınız ve herhangi bir krem, jöle veya sprey kullanmayınız.

Operasyon öncesi 24 saat mümkünse sigara içmeyiniz,eğer yapamıyorsanız azaltmaya çalışınız.Unutmayınız ki sigara iyileşme sürecinizi uzatacak, enfeksiyon ve skar oluşma riskini artıracaktır.

Operasyon sonrası 12 saat araba kullanamayacağınız için eğer aracınız ile gelecekseniz yanınızda kullanacak birisinin olmasına dikkat ediniz. Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte bir kıyafetle (gömlek,hırka v.b.) geliniz. Operasyona gelirken ekim sonrası kullanmak için seyahat boyun yastığı getiriniz.

OPERASYON SONRASI

Saç ekiminden birgün sonra ense bölgenizde bulunan bandaj açılarak ilk saç yıkamanız tarafımızdan yapılır.Ortalama 10. ve 15.gün oluşan kabuklanmalar dökülecektir.

Ekilen greftler 15 gün ve 1 aylık süreç içerisinde şok dökülmeye uğrar yaklaşık bu şok dökülme 2 – 2.5 ay sürer,bunu takip eden haftalar içerisinde tekrar ve kalıcı olmak üzere çıkmaya başlayacaktır.ekimin sonucunu tam anlamıyla almak için ortalama 12 aylık bir süreç geçecektir.

Aşağıdaki tıbbi talimatlara uyulması iyileşme sürecini kısaltacaktır:

Doktorumuz tarafından verilen ilaçları düzenli olarak alınız.Operasyon sonrasında 3 gün aşağıdakilerden kaçınınız.

 • Ağır işler

 • Stres

 • Aşırı heyecan

 • Cinsel ilişki

 • Spor

SAÇ EKİM SONRASI

Saç ve saçlı derideki muhtemel sorunların giderilmesi saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temini doğal atıklar ve dış etkenlere bağlı kirliliğin temizlenip daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak Saç ve saçlı derinin doğal dengesini korumak Saç dökülmesini durdurmak

Saç dökülmesini durdurmak için saç bakımı uygulanmaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir. Ayrıca saç ekimi öncesinde ve sonrasında uygulandığında saç ekimi ve bakım birbirini olumlu etkilemekte ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.

Operasyondan birgün sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bepanthol losyon ve özel şampuanla yaklaşık 1 süreyle günde 2 yada 3 defa saçınızı yıkamalı ve ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmelisiniz. Saç ekimi yapılan bölgeye BEPANTHOL losyon sürülecek ve 25-45 dakika aralığında beklenecektir.Bu süre içerisinde BEPANTHOL losyon cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlanır. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri donör alan (saç köklerinin alındığı alan ) dahil olmak üzere itina ile yıkanır. Ekim bölgesi bas-çek hareketleri ile şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. İlk 15. gün sonunda, fazla baskı uygulamadan ve her 15. günde biraz daha baskıyı arttırarak yıkama yapabilir ve 2. Aydan sonra saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.İlk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka (kasketli, arkadan genişliği ayarlanabilir) takınız. İlk 3-4 ay saçınıza saç spreyi ya da jöle sürmeyin. 3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz.

SPOR AKTİVİTELERİ

Tıbbi personelin genel kontrolüden ve 2. Aydan sonra her türlü spor yapabilirsiniz. 4 ile 6 hafta saç deriniz iyileşmesini geciktirecek güçlü güneş ışınlarından ve sürekli travma oluşturacak olaylardan kaçınız. İlk 2 ay sauna ve yüzme havuzuna girmeyiniz.

İYİLEŞME SÜRECİ

 • Tedaviden 1 hafta sonra : Oluşan kabuklar dökülmeye başlar.
 • Tedaviden 5 gün sonra : Reçetede verilen bazı ilaçların kullanımı sona ermiştir.
 • Tedaviden 10 gün sonra : Saç ekimi yapılan bölgenin iyileşme süreci tamamlanmıştır.
 • Tedaviden 15-20 gün sonra : Ekilen saçların bir bölümü şok dökülmeye uğrar.
 • 8-12 hafta sonra : 3. haftada dökülen ve ekim yapılan diğer saçlar uzar.
 • 6 ay sonra: Çıkan saçlarınız uzamış, olacaktır.
 • 12 Ay sonra: Evre tamamlanmış olur.

HEMEN TEKLİF AL

Choose File
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 8:00 – 17:00
Cumartesi 9:30 – 17:00
Pazar 9:30 – 15:00

İLETİŞİM

+90 541 447 5769

HASTALARIMIZ NE DİYOR?

Bugüne kadar yüzlerce misafirimizin saç ekim işlemini gerçekleştirdik. Peki misafirlerimiz bizler için neler diyor?

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque
PENNY DANIELS
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque
MARGERET TINSDALE
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque
ROSE JAMERSON
0
Sektördeki Tecrübemiz
0
Yerli Misafirlerimiz
0
Yabancı Misafirlerimiz
0
Alınan Ödüller

Randevu Oluştur

Saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere hızlı dönüş yapabilmemiz adına bizlere görsel iletmeniz süreci hızlandıracaktır.

Choose File
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.